Kaljano paruošimas namuose

Kaljano paruošimas namuose – Kaip paruošti skanų ir dūmingą kaljaną

Kaljano paruošimas namuose – Kaip paruošti skanų ir dūmingą kaljaną?

 

Kaljanas, kitaip dar vadinamas vandens pypkė. Šis rūkymo būdas, pastaraisiais metais tampa vis populiaresnis, ypač tarp jaunimo. Jei esate naujokas ir norite išbandyti šį įrenginį namuose, turite žinoti keletą dalykų, kad kaljano paruošimas būtu sklandus.

Kaljano paruošimas:

  1. Išsirinkite norimą kaljano rūšį. Yra daugybė skirtingų kaljano rūšių, todėl svarbu išsirinkti tokią, kuri Jums patiktų ir atitiktų Jūsų poreikius. Jei nežinote, ką pasirinkti, paklauskite mūsų kaljano meistro rekomendacijų.
  2. Pasitikrinkite, kad turite visas reikalingas priemones. Jei kaljanus nuomojatės iš mūsų viskas būna sudėta į komplektą. Tačiau jeigu planuojate kaljaną naudoti didesnėje kompanijoje, jums reikėtų papildomai įsigyti daugiau anglių, vienkartinių individualių kandiklių ir mišinio kaljanui.
  3. Nuomojant kaljanus iš mūsų, gausite visus priedus ir kaljanus švarius ir dezinfekuotus, todėl papildomai jų plauti prieš naudojimą nereikės.
  4. Į kaljano kolbą įpilkite maždaug tiek šalto vandens, kad šachta 1-1.5 cm būtų apsemta (virš difuzoriaus). Kolboje pagal poreikį gali būti įvairių skysčių (sultys, žalioji arbata, sirupas ir t.t.).
  5. Pakuojant kaljano mišinį į kaljano taurelę, palikite apie 2–4 mm tuščios vietos iki viršutinio krašto, kitaip tabakas, kaljano mišinys pridegs prie folijos arba karščio kameros.
  6. Norint išgauti lengvą trauką, reiktų kaljano tabaką paskirstyti puriai. Suspaudę tabaką taurelėje – trauka taps sunkesnė. Todėl kaljano paruošimas ir tabako purumas yra svarbi detalė kaljano procese.
  7. Uždenkite kaljano taurelę karščio kamera arba folija, 2-3 kartus sulankstydami ją ir padarydami labai mažas skylutes joje su dantų krapštuku arba specialiu įrankiu.
  8. Kaljano specialistai rekomenduoja naudoti anglį pagamintą iš kokoso. Uždėkite tris, keturis anglis ant katlentės kaljano anglims namų sąlygomis arba ant turistinės viryklės naudojant lauko sąlygomis. Palaukite apie 10min, kad jie taptų raudoni ir pilnai įkaitę.
  9. Paruoštas anglis, žnyplių pagalba galite dėti ant karščio kameros arba folijos. Rekomenduojama pradžioje sudėti 3-4 angliukus, kad greičiau įkaistų taurelė ir maždaug po 4-5 minučių, nuimti 1angliuką į kaljano lėkštę arba į anglių dėtuvę, kad liktų 2-3 anglys. Būna išimčių, kad tabakas būna ypač reiklus karščiui, todėl kartais reikia 3 anglių, rūkymo sesijos pradžioje ir pabaigoje, o viduryje rūkymo sesijos tik 2 anglių.
  10. Sušilus karščio kamerai ar folijai uždenkite specialiu dangalu (apsauga nuo vėjo) arba specialiu sieteliu, kad apsaugoti aplink esančius daiktus nuo anglies nukritimo. Kurį variantą pasirinkti, priklauso nuo to, ar naudosite namie ar lauke. Lauke patartina naudoti specialų dangalą nuo vėjo, o namuose sietelį.
  11. Jei viskas padaryta teisingai: dalys yra sandariai uždarytos, kaljano taurelė yra supakuota pagal taisykles: galite pradėti rūkyti kaip tik taurelėje esantis tabakas įgaus reikiamą temperatūrą. Jeigu į žarną įpūtus oro, matomi dūmai kylantis iš taurelės, galima pradėti rūkyti.
  12. Specialistai rekomenduoja traukimus daryti iki 6 sekundžių, tokiu atveju tabakas gaus stabilią temperatūrą ir neperkais. Išpūsti iš kolbos esančius dūmus rekomenduojama kas 2-3 traukimus taurelės atvėsinimui, kad kaljano mišinys esantis taurelėje ne sudegtų per greitai.
  13. Įsidėmėkite, jeigu kaljano dūmų mažai ir rūkosi nebe taip kaip pradžioje kaljano rūkymo sesijos ir pakėlus karščio kamerą matome visiškai sausą tabaką taurelės apačioje, tai reiškia jog jūsų kaljano rūkymo sesija baigėsi. O jei tik trūkumas dūmų ir tabakas taurelėje dar šlapias, tai tikriausiai užtektų tik pakeisti angliukus, nes tabakui trūksta kaitros.
  14. Po kaljano rūkimo sesijos nepamirškite išplauti kaljano ir jo priedų. Palaukite kol taurelė atšals, kad galėtumėte ją išplauti. Patį kaljaną ir kolbą galite išplauti ir iškarto. Nepatartina laikyti neplovus kaljano ilgą laiko tarpą, kadangi bus sunkiau neutralizuoti kaljano mišinio kvapus iš kaljano. Visas kaljano dalis išplaukite šiltu (ne karštu) vandeniu ir nusausinkite sausa šluoste.

Kaljano paruošimas viena svarbiausiu viso proceso dalių. Jo gerai neatlikus išgauti maksimaliai gerą skonį ir kvapą gali būti sudėtinga. Laikykitės mūsų nurodytais patarimais ir kaljano seansas bus malonus ir sklandus. HookahGo komandos patarimai kaljano nuoma į namus  visada bus sklandus ir kokybiški!

Kaljano paruošimas namuose

Kaljano paruošimas namuose

Dalykai, kurių vertėtų nepamiršti:

  • Saugumas. Nenumeskite įkaitusių anglių ant grindų, naudokite anglies laikiklį ir niekada nepalikite degančių anglių be priežiūros.
  • Sklandus kaljano paruošimas priklauso nuo tabako purumo.
  • Nerekomenduojame kaljaną rūkyti vartojant alkoholinius gėrimus. Tai ne tik pavojinga, bet ir gali sukelti labai blogą savijautą.
  • Kaljaną laikykite tik stabilioje vietoje kur jis negali apvirsti. Taip išvengsite nelaimingų atsitikimų ir užtikrinsite, kad šis  įrenginys nesudužtų.

Prisijunkite į mūsų Facebook grupę KALJANŲ KLUBAS

https://www.facebook.com/groups/HookahClubLithuania

Matote klaidų? Parašykite mums: https://hookahgo.lt/kaljano-nuomos-uzsakymas/ Būtinai pataisysime!

Rūkymas kenkia Jūsų sveikatai ir aplinkiniams, šis straipsnis yra informacinio pobūdžio ir ne reklama. Skaitydami šį straipsni Jus sutinkate, kad esate pilnametis.
Plačiau skaitykite: Rūkymo žala Jūsų organizmui – prevencinis straipsnis